Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Konwent Powiatów –  6 marca, Poznań

Z powodu protestów rolników nie odbył się zaplanowany na 9 lutego Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Kolejny termin posiedzenia wielkopolskich starostów ustalono na 6 marca. Tak jak wcześniej planowano, konwent odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.
Wstępny porządek obrad obejmie między innymi tematy:
– infrastruktura drogowa i kolejowa, plany i zamierzenia w 2024 roku,
– dostępne programy unijne dla powiatów na 2024 rok,
– drogi powiatowe w 2024 r.,
– instytucjonalna opieka społeczna w 2024 roku,
– opieka geriatryczna,
– szpitale powiatowe w 2024 roku.

Ze względu na tematykę obrad gośćmi konwentu będą: Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa WUW Tomasz Małyszka, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej WUW Monika Donke-Cieślewicz, dyrektor Wydziału Zdrowia WUW Liwia Polcyn-Nowak. Ponadto do udziału w obradach przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego Lech Janicki zaprosił wojewodę Agatę Sobczyk, wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka oraz przewodniczącą Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej Sylwię Kamińską-Tereszkiewicz.

Ważnym punktem konwentu będzie wręczenie Honorowych Odznaczeń Jubileuszowych „Bene Meritus Powiatom” oraz „Samorządowiec 25-lecia”.