AktualnościWszystkie

Konkurs na największą pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry rozstrzygnięty

Ponad 2 kilogramy waży największa pyra w Wielkopolsce wyhodowana przez Kingę Włodarz z Michałowa Drugiego w powiecie kaliskim; najsmaczniejszą potrawą z pyry są tarte kluski z mięsem przyrządzone przez Stowarzyszenie Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania – 20 listopada rozstrzygnięto konkurs „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło” zorganizowany przez samorząd województwa wielkopolskiego, samorząd powiatu ostrzeszowskiego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

Drugie miejsce w konkursie zajęła ważąca ponad 1,5 kg pyra wyhodowana przez Jana Szukalskiego z Rososzycy, a trzecie miejsce ważąca 1,3 kg bulwa zgłoszona do konkursu przez KGW Potworowianki z Potworowa – 1,3 kg.

W konkursie na najsmaczniejsze jadło II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Przytocznicy za biały barszcz na żeberkach z ziemniakami, III – Stowarzyszenie Szansa dla Trzebienia za kopytka ze szpinakiem. Wyróżnienie w konkursie zdobyła uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie Julia Jakóbczak.

Konkursowym zmaganiom towarzyszyły występy artystyczne młodzieży szkolnej oraz zespołów folklorystycznych, a także kulinarne prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i restauracji P jak Pysznie (z możliwością degustacji), stoiska Warsztatów Terapii Zajęciowej, Galerii Efekt, wyrobów z poroża, decoupage i wiele innych. Dla najmłodszych przygotowano specjalne animacje.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content