AktualnościWszystkie

Konferencja prasowa

Dziennikarze lokalnych mediów – przedstawiciele prasy, radia i telewizji – przybyli dzisiaj do Starostwa Powiatowego na konferencję prasową zorganizowaną przez ostrzeszowskiego starostę. Głównym tematem spotkania była sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach.
W szpitalach jednoimiennych w Poznaniu przebywa w tej chwili 6 mieszkańców DPS, u których stwierdzono obecność wirusa oraz jedna, która ma wynik ujemny, ale pozostaje na obserwacji, ponieważ przybywała w tej samej karetce z osobami zarażonymi, a także jedna pracownica DPS; inna pracownica, również z wynikiem dodatnim przebywa w domu pod obserwacją. Nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki osób przebadanych, ale wszystkie, które nadeszły (oprócz wspomnianych wyżej) są ujemne. Stan zdrowia mieszkańców pozostających w DPS jest stale monitorowany i na chwilę obecną jest zadawalający; u nikogo nie stwierdzono niepokojących objawów, np. w postaci podwyższonej temperatury, biegunki, czy bólów brzucha – podkreślała dyrektor PCPR Bożena Powązka.
Mam wielkie uznanie dla wszystkich 29 pracowników DPS pozostających dobrowolnie w zamknięciu ze swoimi podopiecznymi – to bardzo dobra, wysoce kompetentna kadra. Bardzo im wszystkim dziękuję – mówił na konferencji starosta Lech Janicki.
Członek Zarządu Powiatu, jednocześnie kierownik wydziału oświaty Adam Mickiewicz przedstawił informacje na temat prac inwestycyjno-remontowych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych powiatu, a także o przebiegu egzaminów maturalnych oraz o przygotowaniach do egzaminów zawodowych i trwającej rekrutacji do szkół.
Ostatnim tematem spotkania z dziennikarzami były realizowane obecnie remonty drogowe.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content