Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego – w związku z pytaniami Internautów dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie informuje, że wykazana na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu liczba 27 osób jest niezgodna z osobami zarejestrowanymi w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie.
Po przeprowadzonej rozmowie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu ustalono, że na stronie Urzędu Wojewódzkiego zostanie wprowadzona korekta dotycząca nieprawidłowej liczby osób z dodatnim wynikiem.
Na terenie powiatu ostrzeszowskiego liczba osób z dodatnim wynikiem w kierunku koronawirus SARS-CoV-2 od początku wynosiła 26, w tym 4 osoby hospitalizowane, 7 osób to ozdrowieńcy. Na dzień 4 maja – 19 osób z dodatnim wynikiem w tym 2 hospitalizowane, 7 ozdrowieńców.