Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie – dzisiaj (8 kwietnia) o godzinie 12:00 w powiecie ostrzeszowskim było 6 osób z wynikiem dodatnim, 4 osoby pozostawały w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane (nie przebywają w szpitalu ostrzeszowskim). 301 osób jest objętych kwarantanną, a 173 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. W gminach: Ostrzeszów – 103, Mikstat – 28, Kobyla Góra – 30, Kraszewice – 35, Grabów nad Prosną – 55, Doruchów – 37, Czajków – 13.

W skrócie:

● Starosta ostrzeszowski zorganizował dzisiaj kolejne e-spotkanie z udziałem wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego i prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

● Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Ostrzeszowie wyczula pracowników urzędów, by rozważnie przekazywali pocztę (szczególnie tę za potwierdzeniem odbioru); w razie wątpliwości należy się konsultować z PSSE

● PSEE nie może ujawniać miejsc zamieszkania, ani żadnych innych informacji umożliwiających identyfikację osób objętych kwarantanną lub osób z potwierdzonym zachorowaniem,

● Sytuacja w ostrzeszowskim szpitalu jest stabilna; jak informuje prezes OCZ Marek Nowiński, nie ma żadnego przypadku podejrzenia koronawirusa. Na dzisiaj medycy są zabezpieczeni w jednorazowy sprzęt ochronny. Problem stanowi niedobór kadry pielęgniarskiej.

● Uruchamiane jest miejsce odosobnienia/odpoczynku dla personelu medycznego – mieści  się ono w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie. Mieszkanie dla medyków przygotowuje także samorząd Grabowa nad Prosną – przy tamtejszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

● Władze samorządowe Czajkowa i Grabowa nad Prosną zadeklarowały dalsze wsparcie ostrzeszowskiego szpitala w maseczki ochronne.