Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie, na dzisiaj (7 kwietnia) na godzinę 12:00, w powiecie ostrzeszowskim 287 osób było objętych kwarantanną, a 189 przebywało pod nadzorem epidemiologicznym. W gminach: Ostrzeszów – 95, Mikstat – 26, Kobyla Góra – 29, Kraszewice – 35, Grabów nad Prosną – 54, Doruchów – 34, Czajków – 14.
Osoby w wynikiem dodatnim – 3, osoby hospitalizowane – 2.

W skrócie

● Omówienie bieżącej sytuacji epidemiologicznej w powiatach było głównym celem e-posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego, jaki zwołał dzisiaj ostrzeszowski starosta Lech Janicki jako przewodniczący konwentu – starostowie wymienili się spostrzeżeniami i rozwiązaniami, jakie zastosowali w swoich powiatach i starostwach.

● Istotnym tematem e-spotkania starostów było bezpieczeństwo mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, stąd gościem konferencji była prezes Stowarzyszenia Domów Pomocy Społecznej Sylwia Kamińska-Tereszkiewicz.

● wnioski i propozycje w kwestiach bezpieczeństwa zgłoszone przez wielopolskich starostów zostaną opracowane i zgłoszone wojewodzie.

● Relacja z e-konferencji Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego ukaże się niebawem w naszych aktualnościach