Kompleksowe wsparcie kształcenia zawodowego – I etap dobiega końca

Dobiega końca gruntowny remont pawilonu przy ul. Norweskiej w Ostrzeszowie – budynku D Zespołu Szkół nr 2. Adaptację budynku na cele pracowni programistycznej realizuje ostrzeszowska firma K i K Sp. z o.o. Sp. Komandytowa.
31 marca wyremontowany obiekt zwizytowali: wicestarosta Zofia Witkowska, kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Adam Mickiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ziemisław Szmaj; na miejscu obecny był inżynier budowy Dawid Chański.
W wyremontowanym pawilonie z początkiem roku szkolnego zostanie uruchomiona pracownia komputerowa, programistyczna i teleinformatyczna.
Adaptacja pawilonu przy ul. Norweskiej jest elementem większego przedsięwzięcia – projektu pn. „Kompleksowe wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie ostrzeszowskim”. Projekt oprócz remontu pawilonu obejmuje także przebudowę kotłowni w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie z adaptacją na sale dydaktyczne kształcenia zawodowego oraz zakup wyposażenia pracowni teoretycznej i praktycznej nauki zawodów ZS nr 1 i ZS nr 2 w Ostrzeszowie.
Całkowita wartość projektu wynosi 2 926 114 zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – 2 487 197 zł.