AktualnościWszystkie

Komisje w Kochłowach

W ubiegłym tygodniu Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych wraz z Komisją Finansów i Mienia Powiatu odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach. Komisje obejrzały obiekty DPS, po czym przyjęły informację dyrektor Danuty Głodek na temat funkcjonowania placówki w 2018 roku. Istotnym tematem posiedzenia były zalecenia Państwowej Straży Pożarnej w zakresie wymogów przeciwpożarowych w budynku głównym. Są one realizowane zgodnie z harmonogramem od 2016 roku, a muszą się zakończyć w roku 2020. Do zrealizowania pozostało jeszcze między innymi zainstalowanie 5 hydrantów, drzwi przeciwpożarowych, a także zdemontowanie boazerii w korytarzu.
Wśród zagadnień poruszanych na wspólnym posiedzeniu komisji znalazły się także kwestie dotyczące wynagrodzenia  personelu oraz koszty utrzymania mieszkańców
Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach jest przeznaczony dla 80 osób przewlekle psychicznie chorych. Przy domu pomocy społecznej działa Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wspólny dom”, którego głównym celem jest wspieranie działalności domu, m.in. pozyskiwanie środków finansowych na cele rehabilitacyjne i integracyjne.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content