AktualnościWszystkie

Komisje o drogach

28 czerwca odbyło się wspólne posiedzenie dwóch komisji branżowych Rady Powiatu: Komisji Finansów i Mienia Powiatu oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu.

Przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego Ignacy Śmiatacz dokonał podsumowania objazdu dróg powiatowych. Przypomnijmy, członkowie komisji na dwóch posiedzeniach wyjazdowych w maju i czerwcu dokonali wizytacji dróg powiatowych we wszystkich gminach powiatu ostrzeszowskiego. Jak podkreślił Ignacy Śmiatacz, w latach 2015-2023 zostało wyremontowanych łącznie 86,4 km dróg powiatowych:
– 17,2 km w mieście i gminie Ostrzeszów,
– 11,6 w gminie Kobyla Góra,
– 16,7 km w mieście i gminie Mikstat,
– 9,3 km w mieście i gminie Grabów nad Prosną,
– 14,5 km w gminie Doruchów,
– 10 km w gminie Kraszewice,
– 7,1 km w gminie Czajków.

Ponieważ ruszył właśnie nabór wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, komisja dokonała wyboru projektu, który zostanie zgłoszony do konkursu (ze względów finansowych powiat złoży tylko jeden wniosek). Komisja przychyliła się do propozycji wójta Czajkowa dotyczącej modernizacji około pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej w gminie Czajków – od granicy z gminą Kraszewice w Czajkowie Śniegulach do zmodernizowanego odcinka na wysokości skrzyżowania z drogą gminną Czajków – Stara Wieś. Wójt zadeklarował finansowy udział gminy Czajków w wysokości do 50% wkładu własnego poniesionego przez powiat. Komisje przekażą swoją opinię w tej sprawie Zarządowi Powiatu.

Ponadto komisje zaopiniowały materiały przygotowywane na LXI sesję Rady Powiatu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content