Komisja zdrowia o inwestycjach w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia

Komisja Zdrowia, Spraw Publicznych i Pomocy Społecznej Rady Powiatu zapoznała się z inwestycjami i remontami przeprowadzonymi w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia w ramach środków wyasygnowanych z budżetu powiatu. Na posiedzenie, które odbyło się 17 grudnia w Biurze Rady Powiatu zaproszono prezesa OCZ Marka Nowińskiego oraz dyrektor ds. pielęgniarstwa Katarzynę Rutkowską.
Oto skrócone zestawienie najistotniejszych inwestycji zrealizowanych w OCZ w ostatnich trzech latach.
– przebudowa strefy wejściowej z komunikacją pionową,
– przystosowanie budynku pralni do potrzeb ratownictwa medycznego,
– zakup w formie leasingu ambulansów typu „S” i „P” oraz ich wyposażenie w sprzęt medyczny (m.in. dwóch defibrylatorów),
– doposażenie Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej przy Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia
– realizacja projektu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych pomiędzy podmiotami medycznymi”,
– podjęto działania energooszczędne,
– przygotowania do przebudowy i rozbudowy szpitala,
– modernizacja rurociągów wody w budynku szpitala,
– zakup sprzętu medycznego, m.in.: kardiomonitorów, elektrokardiografów z wyposażeniem, KTG, łóżka porodowego z wyposażeniem, aparatu do znieczulenia, stołu operacyjnego dla ginekologii, zestawu narzędzi neurochirurgicznych, systemu analizy holterowskiej z rejestratorami EKG,
– informatyzacja administracji.
W sumie od 2016 roku w OCZ zrealizowano inwestycje wartości ok. 6 050 000 złotych.
Wśród najważniejszych zamierzeń na rok przyszły  prezes OCZ wymienił między innymi zakup agregatu prądotwórczego w celu zapewnienia szpitalowi dodatkowego źródła prądu, zagospodarowanie terenu wokół szpitala (wyłożenie ciągów komunikacyjnych kostką brukową, urządzenie terenu zielonego dla pacjentów, wyburzenie muru od strony ul. Piastowskiej), a także realizację działań energooszczędnych – wymianę centralnego ogrzewania, wymianę wszystkich lamp na energooszczędne oraz ocieplenie budynku administracyjnego (w miarę posiadanych środków i przy udziale Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska).