AktualnościWszystkie

Komisja podsumowała ubiegły rok

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Ostrzeszowie na ostatnim swoim posiedzeniu (21 lutego) przyjęła sprawozdanie ze swojej działalności w 2022 roku. Zgodnie z planem, w ubiegłym roku przeprowadzono 9 kontroli kompleksowych oraz jedną kontrolę problemową. Zasadniczym przedmiotem kontroli Komisji były zagadnienia związane z gospodarką finansową powiatu, głównie wykorzystanie środków budżetowych realizowanych zarówno przez Zarząd Powiatu, Starostwo Powiatowe jak i jednostki organizacyjne. Kwestie te badano pod względem legalności, gospodarności, rzetelności i celowości, mając na względzie także zgodność dokumentacji ze stanem faktycznym.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, sprawozdanie z rocznej działalności Komisji Rewizyjnej musi zatwierdzić Rada Powiatu, dlatego dokument zostanie skierowany na LVII sesję Rady Powiatu, która odbędzie się 1 marca.

Ponadto na swoim posiedzeniu Komisja przyjęła także protokół zespołu kontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Ostrzeszowie z przeprowadzonej kontroli zasobów majątku chodnikowego Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content