Komisja oświaty w Zespole Szkół nr 2

Ostatniego dnia roku szkolnego 2018/2019 Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu zwizytowała Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. Gośćmi posiedzenia byli: przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski, przewodnicząca Rady Rodziców ZS nr 2 Agnieszka Pawlik oraz Petr Hybl – nauczyciel zawodu z Litomyśla, który jest opiekunem uczniów ze szkoły samochodowej, którzy w naszym powiecie (w firmie BAX) odbywają praktyki zawodowe. W obradach uczestniczył również dyrektor ZS nr 2 Ziemisław Szmaj.
Komisja pod przewodnictwem Dariusza Świtonia dokonała analizy projektów organizacyjnych placówek oświatowych prowadzonych przez powiat oraz analizy wykorzystania środków przeznaczonych na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Ponadto radni zapoznali się z realizacją kalendarza imprez sportowych i kulturalnych odbywających się w powiecie ostrzeszowskim.
W pierwszej części wyjazdowego posiedzenia członkowie komisji wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego oraz w otwarciu nowej linii diagnostycznej w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów w Zespole Szkół nr 2.