Komisja oświaty w I LO

510 absolwentów szkół podstawowych zadeklarowało chęć nauki w szkołach ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego, ale elektroniczny nabór wciąż trwa – informację o naborze na rok szkolny 2020/2021 przyjęła dzisiaj Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu. Posiedzenie komisji odbywało się w I Liceum Ogólnokształcącym, ponieważ radni chcieli obejrzeć przeprowadzone w szkole prace remontowe.
Członkowie komisji zapoznali się ponadto z realizacją kalendarza imprez sportowych i kulturalnych w powiecie ostrzeszowskim w 2020 roku. Wydatki na organizację imprez sportowych i kulturalnych były realizowane tylko w styczniu i w lutym, od marca ze względu na zagrożenie koronawirusem wszystkie wydarzenia zostały odwołane.