AktualnościWszystkie

Komisja oświaty w I LO

23 lutego Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Ostrzeszowie odwiedziła I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie. W obszarze zainteresowania członków komisji znalazły się między innymi remonty przeprowadzone w szkole po zalaniu auli szkolnej oraz czterech sal lekcyjnych wskutek awarii sieci wodnej. Za odszkodowanie, jakie I LO otrzymało od firmy ubezpieczeniowej udało się naprawić wszystkie spowodowane przez wodę szkody, np. w auli szkolnej wymieniono podłogę, pomalowano ściany i sufity, naprawiono krzesła oraz wymieniono grzejniki.
Ponadto członkowie komisji przeanalizowali wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Jak stwierdzili, średnie wynagrodzenia zostały osiągnięte we wszystkich szkołach, a nawet przekroczone (także na poziomie nauczycieli początkujących).
Informację o wysokości subwencji oświatowej złożył kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adam Mickiewicz. Ze względu na tematykę obrad w posiedzeniu uczestniczyła inspektor Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Dagmara Krajewska.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content