Kolejny transport humanitarny wyjedzie na Ukrainę

Kolejny transport humanitarny, dzięki zaangażowaniu Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Ostrzeszowie, trafi niebawem na Ukrainę. Będzie to efekt współpracy z Towarzystwem Maltańskim, które ofiaruje 700 reflektorów i 700 lamp ledowych oraz gaśnice, koce, ciepłe ubrania i środki czystości. To bardzo potrzebne rzeczy na terenach objętych wojną, dlatego Powiat Ostrzeszowski niezwlocznie zorganizuje transport darów.

W ubiegłym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie wraz z ZHR zorganizowało 46 transportów humanitarnych, które trafiły na front, do szpitali oraz do Drohobycza, który jest partnerskim miastem powiatu. Dary pochodzące od mieszkańców naszego powiatu, od firm i organizacji pozarządowych, także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji zostały przekazane do Kijowa, Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Tarnopola, Rawy Ruskiej, Stryja, Nowogrodu Wołyńskiego, Kostopola, Iwano-Frankiwska, Odessy, Nowego Boha i wspomnianego Drohobycza.