AktualnościWszystkie

Kolejny projekt zatwierdzony!

20 nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 wyjedzie na kursy metodyczne i językowe do 8 krajów – wszystko dzięki kolejnemu projektowi, jaki szkoła będzie realizowała w ramach unijnego programu Erasmus+.

Jak poinformowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, zatwierdzono do realizacji projekt Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie „Zawodowa i językowa edukacja nauczycieli świadomych swych umiejętności, jako wsparcie dla ucznia w przygotowaniu do wejścia na europejski rynek pracy”. Wniosek umieszczony w akcji 1 sektora edukacji szkolnej programu Erasmus+ konkurs 2018 będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

W projekcie przewidzianych jest 13 przedsięwzięć, w ramach których 20 nauczycieli wyjedzie na kursy metodyczne i językowe do 8 krajów. Celem wyjazdów jest doskonalenie warsztatu pracy oraz umiejętności językowych, a także zastosowanie w trakcie nauczania przedmiotów zawodowych metody zintegrowanego nauczania CLiL. Koordynatorem projektu w Zespole Szkól nr 2 jest Anna Płaczkowska.

Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania projektu wynosi 53081,00 euro, co stanowi równowartość kwoty  228895,89 złotych przeliczonej po średnim kursie miesięcznym Komisji Europejskiej z terminu ogłoszenia konkursu 2018 do programu Erasmus+.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content