Kolejne transporty humanitarne dla Ukrainy

Tony ubrań, żywności, artykułów chemicznych i higienicznych, zabawek, sprzętu biwakowego, środków opatrunkowych oraz leków – 8 dużych pomieszczeń zapełnionych po sufit darami dla Ukrainy – to efekt 3 wielotonażowych transportów z Niemiec, jakie minionego weekendu trafiły do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pracownicy PCPR, harcerze oraz wolontariusze przez cały weekend sortowali dary, które trafią do Drohobycza oraz innych miejsc w Ukrainie. Z darów korzystać będą także uchodźcy, którzy znajdują się w naszym powiecie. Pomieszczeń magazynowych użyczył Przemysław Potyrała, któremu składamy serdecznie podziękowania.

Mieszkańcy powiatu cały czas działają – pomagają i wspierają uchodźców, przekazują dary, użyczają swoich domów i mieszkań. W działania pomocowe włączają się także obywatele Ukrainy, zarówno uchodźcy, jak i mieszkańcy powiatu. Nie brak firm, instytucji i organizacji pozarządowych, które służą pomocą. Dzięki całej rzeszy ludzi dobrej woli do dzisiaj PCPR wysłało na Ukrainę 10 transportów humanitarnych, m.in. do Kijowa, Tarnopola, Rawy Ruskiej i Drohobycza.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy wsparli i nadal wspierają naszych wschodnich sąsiadów oraz wszystkim wolontariuszom za ich ciężką pracę i wielkie serca!