Kawiarenka Literacka w I LO

Jak co roku, w ramach obchodzonego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w I Liceum Ogólnokształcącym uruchomiono Kawiarenkę Literacką. Tym razem świętu biblioteki towarzyszyło hasło „Harmonia”. W bibliotece miłośnicy książek mogli skosztować wspaniałych ciast ufundowanych przez Radę Rodziców; na szkolnych korytarzach można było spotkać postacie literackie i filmowe.

Święto szkolnej biblioteki było okazją do zaprezentowania nowej przestrzeni bibliotecznej i rozbudowanego księgozbioru. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkoła pozyskała 12 tysięcy złotych, z budżetu powiatu dołożono jeszcze 3 tysiące i za te środki zakupiono książki polecane przez uczniów i nauczycieli oraz przeprowadzono częściowy remont pomieszczeń bibliotecznych. Jak podkreśla kierownik biblioteki Elżbieta Bysiewicz, wszystko odbyło się przy wielkim zaangażowaniu uczniów oraz nieocenionej pomocy rodziców.

Na spotkanie w Kawiarence Literackiej Harmonia oprócz młodych miłośników książek przybyli przedstawiciele organu prowadzącego szkoły ponadpodstawowe: członek Zarządu Powiatu ds. oświaty Adam Mickiewicz wraz z insp. Urszulą Bednarek i podinsp. Dagmarą Krajewską, a także dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, przedstawiciele Rady Rodziców, zaprzyjaźnieni absolwenci oraz starsza wizytatorka kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Wioletta Woźniak.