AktualnościWszystkie

Kalendarz Albatrosów

Kalendarz dokumentujący wyjazdy, wypady i wykapki 22 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Albatrosy” zawiśnie w gabinecie ostrzeszowskiego starosty. To niecodzienny kalendarz – został zaprojektowany przez uczniów przysposabiającej do pracy klasy IIIC2 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie.
Fotografie, które znalazły się w kalendarzu stanowią zapis zajęć szkolnych, terenowych wypadów oraz wycieczek po całej Polsce, jakie odbywały się w ramach projektów realizowanych przez Drużynę Nieprzetartego Szlaku Albatrosy pod kierunkiem komendantki drużyny druhny przewodnik Małgorzaty Wichnowskiej. Autorzy kalendarza odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe i osobiście wręczyli go wicestaroście Zofii Witkowskiej, która z ramienia Zarządu Powiatu zajmuje się sprawami oświaty, kultury i sportu. Wicestarosta wysłuchała relacji z dynamicznej działalności Albatrosów, które ze swoją druhną drużynową zwiedziły między innymi: Poznań, Wrocław, Olsztynek, Opole, Kraków, Wieliczkę, Wadowice, Kalisz, Olsztyn, Górny Śląsk, Łódź (aż 3 razy), Załęcze, Gniezno i Biskupin.

 


22 Drużyna Harcerska „Nieprzetartego Szlaku” „Albatrosy” działa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym od 1993 roku. Należy do niej około 30 druhen i druhów.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content