AktualnościWszystkie

Jubileusz ostrzeszowskich amazonek

Stowarzyszenie Amazonki Ostrzeszowskie ma już 10 lat! Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 14 września w Starostwie Powiatowym. Wcześniej, 10 września w kościele pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie odbędzie się msza w intencji zdrowia amazonek – nie tylko członkiń stowarzyszenia Amazonki Ostrzeszowskie, ale wszystkich kobiet zmagających się z chorobą nowotworową piersi.
W ramach jubileuszowego spotkania prezes stowarzyszenia Maria Stajszczyk wystąpi z prelekcją obrazującą historię Amazonek Ostrzeszowskich (10 lat temu stowarzyszenie Ostrzeszowskie Amazonki zostało oficjalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, jednak pierwsze spotkania ostrzeszowianek zmagających się z nowotworem piersi odbywały się już w roku 2005).
Celem stowarzyszenia jest: poszukiwanie form I metod pełnej rehabilitacji fizycznej I psychicznej kobiet po zabiegu mastektomii, roztaczanie opieki nad kobietami oczekującymi na zabieg operacyjny, udzielanie pomocy kobietom po leczeniu, prowadzenie poradnictwa przez lekarzy, psychologów, specjalistów innych dziedzin, a także przez kobiety po przebytym zabiegu operacyjnym, informowanie społeczeństwa o problematyce chorób nowotworowych. Jak podkreśla Maria Stajszczyk, istotnym elementem działań amazonek są wolontariuszki, które uporały się ze swoja chorobą, przeszły odpowiednie przeszkolenie i służą pomocą i wsparciem kobietom czekającym na zabieg lub będącym po operacji.
Spotkania Amazonek Ostrzeszowskich odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. Spotkania są otwarte dla wszystkich pań zainteresowanych działalnością stowarzyszenia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content