AktualnościWszystkie

Jubileusz Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach

Ciepło, rodzinna atmosfera, klimat zaufania i życzliwości, serdeczna troska, bezpieczeństwo, przyjaźń, zaangażowanie i profesjonalizm – to określenia, które padały z ust gości, którzy przybyli na imprezę integracyjną „W zielonym gaju” z okazji jubileuszu 75-lecia Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach.
Z serdecznymi życzenia i gratulacjami do Domu Pomocy Społecznej zjechały zaprzyjaźnione placówki – Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Zakład Aktywności Zawodowej, a także władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego reprezentowane przez starostę ostrzeszowskiego Lecha Janickiego i wicestarostę Zofię Witkowską. Oczekiwanym gościem była dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Monika Donke-Cieślewicz. Z radością powitano byłego dyrektora DPS w Kochłowach Antoniego Kubiaka.
Kochani Mieszkańcy, niech dzisiejsza uroczystość i  obchody Jubileuszu 75-lecia pozwolą Wam jeszcze bardziej poczuć, że jesteście bardzo ważni, szanowani i że pamiętamy o Was. Choć pochodzicie z różnych miast, miasteczek i wsi,  każdy z Was ma własną tożsamość, różnorodne osobiste doświadczenia i indywidualną historię – wspólnie stanowicie ten DOM.
Chciałabym, aby wszystkie nasze dobre myśli, słowa i otwarte serca były skierowane w Waszą stronę – stronę naszych drogich Mieszkańców – podkreśliła dyrektor DPS Aneta Małolepsza otwierając jubileuszowe spotkanie.
Dom to słowo, które kojarzy się z miejscem wspólnego, bezpiecznego pobytu. Takie właśnie miejsce zostało stworzone 75 lat temu w Kochłowach. (…) Czas mija, czas wszystko zmienia, ale nowoczesność w połączeniu z doświadczeniem pozwala na ciągłą poprawę warunków żeby wszyscy w tym domu czuli się dobrze, przeżywali wspólnie radości i sukcesy, ale także troski i kłopoty – mówił w swoim wystąpieniu emerytowany dyrektor Antoni Kubiak.
W organizację uroczystości włączyli się wszyscy – zarówno dyrekcja i pracownicy, jak i mieszkańcy Domu. O odpowiednią oprawę jubileuszu oraz atrakcje dla uczestników pomogło zadbać Stowarzyszenie Wspólny Dom, które działa przy DPS Kochłowy i jego prezes Agnieszka Lizakowska.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content