AktualnościWszystkie

Jubileusz 25-lecia powiatu ostrzeszowskiego

Parlamentarzyści, starostowie, burmistrzowie i wójtowie, przedsiębiorcy, przedstawiciele duchowieństwa i środowiska kombatantów, szefowie i przedstawiciele służb, inspekcji i straży dyrektorzy oraz instytucji publicznych, jednostek organizacyjnych powiatu ostrzeszowskiego, szkół i instytucji kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz kierownicy wydziałów starostwa powiatowego, redaktorzy naczelni i dziennikarze prasy, radia, telewizji i portali internetowych – wszyscy oni 12 stycznia przybyli na uroczystą galę z okazji jubileuszu 25-lecia powiatu ostrzeszowskiego. Gośćmi specjalnymi jubileuszowej uroczystości byli: współtwórca reformy samorządowej, były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień oraz generał broni Adam Joks i biskup diecezji kaliskiej Damian Bryl. Prezes Rady Ministrów, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego – Jerzy Buzek nie mógł przybyć na jubileuszową uroczystość, ale przekazał specjalny list, który publikujemy poniżej. Wśród jubileuszowych gości nie zabrakło delegacji partnerskiego powiatu miśnieńskiego.

Spotkanie z okazji jubileuszu 25-lecia powiatu ostrzeszowskiego rozpoczęli: starosta ostrzeszowski Lech Janicki, przewodniczący Rady Powiatu w Ostrzeszowie Tomasz Maciejewski oraz wicestarosta Zofia Witkowska – pierwsza przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Przypomnijmy, Lech Janicki i Zofia Witkowska pracują w samorządzie powiatowym od początku jego reaktywacji, Związek Powiatów Polskich przyznał im tytuły” Starosty 25-lecia” oraz „Samorządowca 25-lecia”.

Oprócz prelekcji prof. Jerzego Stępnia jubileuszowi goście mieli okazję wysłuchać wspomnień posła Andrzeja Grzyba – pierwszego starosty ostrzeszowskiego po reaktywacji powiatów w 1999 roku. Ze specjalnymi życzeniami dla powiatowych samorządowców przybyła posłanka Katarzyna Sójka, która jest szczególnie związana z samorządem powiatu ostrzeszowskiego – przez rok pracowała w Radzie Powiatu Ostrzeszowskiego.

Jubileuszową galę uatrakcyjnił występ ostrzeszowianina Patryka Szewczyka, który w mediach społecznościowych bliżej znany jest jako Szefi. Szefi to człowiek wielu talentów. Od 2 lat oddaje się pasji jaką jest muzyka, a konkretnie RAP. Pisze teksty, nagrywa utwory, produkuje teledyski, do których sam pisze scenariusze, a także zajmuje się ich montażem. Jeden z jego utworów pod tytułem „Zamykam oczy”, do którego głosu użyczyła Marta Mieszała osiągnął w serwisie YouTube ponad 20 tys. wyświetleń.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content