AktualnościWszystkie

Jest pierwsza stypendystka Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

Ponieważ w ostrzeszowskim szpitalu brakuje kadry medycznej, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wyszedł z propozycją uruchomienia stypendiów dla młodych lekarzy.  Pomysł przybrał realne kształty – studentka szóstego roku Colegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, Karolina Pawłowska z Siedlikowa postanowiła realizować w ostrzeszowskim szpitalu zajęcia praktyczne.
Jak wyjaśnia, szósty rok jest rokiem zajęć klinicznych, studenci mieli wybór – mogli pozostać w Bydgoszczy, albo kontynuować naukę w innym szpitalu. Karolina Pawłowska wybrała rodzinny Ostrzeszów. Aby zachęcić ją do pozostania w naszej placówce, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia zaproponował młodej lekarce roczne  stypendium. Pani Karolina jest z bardzo zadowolona z praktyki w ostrzeszowskim szpitalu, jak podkreśla, ma duże pole do samodzielnej pracy, oczywiście pod stałym i czujnym okiem doświadczonych lekarzy. Studentka przejdzie przez wszystkie oddziały ostrzeszowskiego szpitala, najwięcej czasu, bo aż 8 tygodni, spędzi na Oddziale Wewnętrznym, bo właśnie choroby wewnętrzne wybrała sobie na specjalizację.
Studentka pozostanie w Ostrzeszowie do końca maja, w czasie wakacji będzie się przygotowywać do końcowych egzaminów, by od października rozpocząć trzynastomiesięczny staż, również w Ostrzeszowie. Specjalizację będzie robiła w większych ośrodkach, nie rezygnując jednak z dyżurów w Ostrzeszowie. Później planuje osiąść tu na stałe.
Prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marka Nowińskiego bardzo cieszą te plany, bo, jak podkreśla, pani Karolina oprócz wiedzy, ma doskonałe podejście do pacjenta, jest osobą niezwykle serdeczną, życzliwą i sympatyczną, co w tym zawodzie jest wielce pożądane.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content