AktualnościWszystkie

Jest absolutorium dla Zarządu SIP

22 stycznia odbyło się z  walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych w Ostrzeszowie. Zebranie odbywało się w formie wideokonferencji.
Po przyjęciu sprawozdania z pracy Zarządu Stowarzyszenia za 2020 rok, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej, członkowie stowarzyszenia jednomyślnie udzielili absolutorium swojemu Zarządowi, w którym pracują: Ludmiła Cieślarczyk – prezes, Łukasz Przybył  –  wiceprezes, Małgorzata Domazer  –  sekretarz i Katarzyna Nowak –  skarbnik.
Wśród najważniejszych przedsięwzięć, jakie SIP zrealizowało w ubiegłym roku znalazł się projekt „Kształcenie zawodowe szansą dla młodych – Powiatowe Targi Edukacyjne w Ostrzeszowie,                              pomoc w formie darowizny osobom w trudnej sytuacji życiowej, zakup wózka do przewozu pacjentów dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, a także wyposażenie świetlicy na Oddziale Pediatryczno-Noworodkowym w OCZ w  Ostrzeszowie.
Niestety, z powodu pandemii SIP musiało odstąpić od  realizacji Ekologicznego Dnia Powiatu Ostrzeszowskiego. Wniosek o dofinansowanie złożono w październiku 2019 roku  w ramach konkursu małe granty, organizowanego przez Ostrzeszowską Lokalną Grupę Działania. Impreza miała się odbyć w listopadzie 2020 roku w Kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie.  Wartość projektu – 21 051 zł w tym dofinansowanie 16 841 zł. Niestety z powodu sytuacji związanej z pandemią i zawieszeniem zajęć lekcyjnych w formie stacjonarnej musieliśmy odstąpić od realizacji zadania – wyjaśnia skarbnik stowarzyszenia Katarzyna Nowak.
W październiku 2020 roku w ramach konkursu małe granty organizowanego przez OLGD stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie na kolejne 2 wnioski:
– „Gotowi – Do startu – Start”- zakup profesjonalnego systemu elektronicznego pomiaru czasu. Wartość projektu- 27 342 zł, dofinansowanie 25 000zł.
– Eko Grzybobranie w Przedborowie – impreza kierowana do seniorów – wartość projektu 15 464 zł, dofinansowanie 100%.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content