Janina Tarchalska odznaczona medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”

Na uroczystej sesji Rady Miejskiej Ostrzeszów wręczono medal „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów” współzałożycielce Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie – pani Janinie Tarchalskiej. Na uroczystą sesję rady Miejskiej udał się przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski oraz sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny, by w imieniu samorządu powiatu ostrzeszowskiego przekazać Wyróżnionej wyrazy szacunku i uznania oraz serdeczne gratulacje.
Uroczystą sesję otworzył „Hejnał Ostrzeszowa” w wykonaniu Michała Rybczyńskiego – podinsp. Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Medal „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów” przyznawany jest przez Radę Miejską osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju miasta i gminy Ostrzeszów oraz do zwiększenia jego rangi w różnych dziedzinach życia społecznego. Pani Janina Tarchalska, mieszkanka Ostrzeszowa, jest osobą o niekwestionowanym autorytecie. Swą aktywną działalnością i pełnym zaangażowaniem w życie naszego miasta zasługuje na szczególne uznanie – czytamy w uzasadnieniu do uchwały w sprawie przyznania medalu, którą Rada Miejska podjęła w marcu ubiegłego roku.
(…) doceniając ogromne zaangażowanie pani Janiny Tarchalskiej w pracę zawodową i społeczną, tym symbolicznym gestem – przyznaniem medalu „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”, Rada Miejska Ostrzeszów, a zarazem mieszkańcy miasta i gminy Ostrzeszów , wyrażają swoją wdzięczność. Medal ten to również potwierdzenie, że działalność uhonorowanej – szczególnie w tak ważnym dziś obszarze, jakim jest aktywizacja osób starszych – doprowadziła do trwałych i pozytywnych zamian w naszej małej ojczyźnie – powiedział tuż przed wręczeniem medalu burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.
Pani Janina Tarchalska jest piętnastą osobą i pierwszą kobietą wyróżnioną medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Serdecznie gratulujemy!
Uchwała Rady Miejskiej w sprawie przyznania medalu „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów” wraz z uzasadnieniem znajduje się tutaj:

Część artystyczną na uroczystą sesję rady Miejskiej przygotowała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrzeszowie oraz Przedszkole nr 1 w Ostrzeszowie.