AktualnościWszystkie

Jak napisać dobry statut – przydatne dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.edu.ngo.pl  , gdzie opublikowano filmik pt. „6 najczęstszych błędów w statutach stowarzyszeń i fundacji”.

Nagranie jest bezpłatne i stanowi część najnowszego (płatnego) kursu online „Jak napisać dobry statut stowarzyszenia i fundacji”:

https://edu.ngo.pl/kurs-statut-stowarzyszenia-i-fundacji?utm_campaign=&utm_content=Przydatne%20dla%20organizacji%20%20Jak%20napisa%C4%87%20dobry%20statut&utm_medium=email&utm_source=getresponse

Ekspertki portalu ngo.pl skonsultowały tysiące dokumentów – statutów i wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego. W kursie omawiają wszystkie niezbędne elementy każdego statutu, udzielając przy tym praktycznych wskazówek, np.:
– brak jakich zapisów może zablokować działania,
– czy zapisy w statucie mają wpływ na zwolnienie od podatku dochodowego,
– kiedy wpisać do statutu informacje o roku obrotowym,
– jak pisać (a jak nie) o źródłach finansowania.

Opis kursu:
Kurs stworzyliśmy z myślą o tych wszystkich osobach, które działają w organizacji i chcą mieć pewność, że mają dobry statut, myślą o zmianach statutu, planują założyć stowarzyszenie lub fundację lub doradzają nowo powstającym i działającym organizacjom pozarządowym. Zadbajmy razem o statuty organizacji 👌 – podkreśla zespół ngo.pl

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content