AktualnościWszystkie

Jak kamień z serca…

44 młodych recytatorów – uczniów 12 szkół podstawowych i 2 ponadpodstawowych – wzięło udział w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Jak kamień z serca”, jaki odbył się 4 grudnia w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie.
Konkurs rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, dla każdej powołano odrębną komisję konkursową. W pierwszej zasiedli: Anna Połomska, Mirosława Rzepecka i Magdalena Wiśniewska, w drugiej: Maria Stagraczyńska, Barbara Ambroży i Anna Żarowska, a w trzeciej: Bolesław Grobelny, Katarzyna Drożak i Dominika Grzesiak-Sikora.
Zgodnie z regulaminem konkursu każdy z uczestników przygotował dwa utwory poetyckie. Mile widziana była polska poezja wojenna, jednak inny wybór nie wpływał na ocenę jury. Jury kierowało się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru (zgodny z wiekiem recytatora), opanowanie tekstu, ogólne wrażenie artystyczne, dykcja, interpretacja tekstu. Oto lista laureatów:
Grupa I: klasy V-VI:
I miejsce: Alicja Hober, Marcelina Lis
II miejsce: Hanna Śmigielska
III miejsce: Anna Klóska
Wyróżnienia: Weronika Matysiak, Julia Smardz, Natalia Ślęk, Hubert Witoń
Grupa II: klasy VII-VIII:
I miejsce: Patrycja Witoń
II miejsce: Julia Gąsiorek
III miejsce: Wiktoria Marchwacka
Wyróżnienia: Sara Jędrzejak, Zuzanna Kasprzak, Marika Kowalewicz, Oliwia Tomala, Aleksandra Danielska, Alicja Stanisławska
Grupa III: szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce:  Aleksandra Hober
II miejsce: Ewa Piotr
III miejsce: Faustyna Skrobańska
Wyróżnienie: Patrycja Krzyżaniak.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content