AktualnościWszystkie

IV Konferencja Kwitnące Tulipany; niepełnosprawność – porozmawiajmy

Przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, szkół, przedszkoli, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Domu Dziecka oraz rodzice uczestniczyli w IV Konferencji Kwitnące Tulipany, która odbyła się 6 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrzeszowie. Z ramienia organu prowadzącego SOSW na konferencję przybyli wicestarosta Zofia Witkowska i członek Zarządu Powiatu, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego Adam Mickiewicz.

 Inicjatorkami cyklicznych spotkań poświęconych rozmowom o niepełnosprawności jest team Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: Agnieszka Kaczmarek, Eulalia Janulek oraz dyrektor SOSW Katarzyna Kokoszko-Hodyjas. Tytuł odzwierciedla ideę konferencji – pomoc dziecku we wzroście od cebulki po pełen kolorowy kwiat – wyjaśniła w swoim wystąpieniu dyrektor Katarzyna Kokoszko-Hodyjas.

W programie konferencji znalazły się wykłady i prezentacje specjalistów: „Wychowanie – czas poświęcony czy zainwestowany”, „Jak radzić sobie z emocjami?”, „Niepełnosprawność w świecie bajek – przegląd literatury dziecięcej”, „Fizjoterapia w warunkach domowych”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content