Integracyjno-niepodległościowe czytanie w Doruchowie

15 ośrodków wsparcia przybyło 20 września do doruchowskiego parku na imprezę integracyjną „ON-Razem (czytamy) w Niepodległej” zorganizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie. Piknik wpisał się w kalendarz powiatowych obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.
Zaproszeni goście, jak i podopieczni poszczególnych placówek w ramach przeprowadzonego na pikniku  konkursu czytali utwory „Antologii niepodległości” wskazanej przez Kancelarię Prezydenta w ramach akcji Narodowego Czytania. Nagrodami w konkursie były książki ufundowane przez organizatorów pikniku.
W gronie lektorów znaleźli się min.: starosta ostrzeszowski – Lech Janicki, wójt Doruchowa – Józef Wilkosz, proboszcz parafii Doruchów – ks. Ireneusz Powaga, prezes Stowarzyszenia „Aktywni” – Wiktoria Mak, prezes Fundacji „Miłosierdzie” – Stanisław Bronz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych ośrodków pomocy społecznej, biblioteki, szkół, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy wraz z podopiecznymi oraz rodzice i opiekunowie.
Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną.