Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej

Niebawem ruszą prace nad budową instalacji fotowoltaicznych na dziewięciu budynkach użyteczności publicznej powiatu ostrzeszowskiego. Przedsięwzięcie obejmie Domy Pomocy Społecznej w Kochłowach i Kobylej Górze, Zakład Aktywności Zawodowej w Książenicach, I Liceum Ogólnokształcące,  Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2 wraz budynkiem warsztatów szkolnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Starostwo Powiatowe.

8 lutego podpisano umowę na wykonanie zadania – w imieniu zamawiającego dokument podpisał starosta Lech Janicki i wicestarosta Zofia Witkowska przy kontrasygnacie skarbnika Urszuli Mikołajczyk-Machoł, a w imieniu wykonawcy, firmy Healthier Air, właściciel Maciej Jop. Swój podpis pod dokumentem złożył także inspektor nadzoru Jakub Konwa. W spotkaniu uczestniczył również członek Zarządu Powiatu, kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adam Mickiewicz oraz autorki wniosku „Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej na terenie powiatu ostrzeszowskiego” Ludmiła Cieślarczyk i Katarzyna Nowak.

Inwestycja będzie realizowana etapami: etap 1 – budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi pracami remontowo-budowlanymi – potrwa do połowy marca tego roku, a etap 2 – przyłączenie i odbiór instalacji fotowoltaicznej  z operatorem systemu dystrybucyjnego oraz odbiór instalacji fotowoltaicznej przez Powiatową Komendę PSP – ma się zakończyć do 16 maja.

Zadanie kosztować będzie łącznie z dokumentacją 1 645 000 złotych, z czego 1 300 000 złotych wynosi dofinansowanie, jakie otrzymał powiat ostrzeszowski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna moc instalacji wyniesie ok. 334,09 kW.