AktualnościWszystkie

Informatycy z ZS nr 2 w Exeter

Grupa dziesięciu uczniów Zespołu Szkół nr 2 odbywa dwutygodniowe praktyki zawodowe w stolicy hrabstwa Devon w Wielkiej Brytanii – Exeter. Uczniowie realizują zagraniczne praktyki w ramach unijnego projektu: „Europejska mobilność uczniów ZS nr 2 w Ostrzeszowie – nowe umiejętności, nowe doświadczenia”.
Uczniowie mieszkają u angielskich rodzin, a praktyki odbywają w miejscowych firmach, mają więc szansę na praktyczną naukę i szlifowanie języka oraz poznawanie kultury i życia codziennego Brytyjczyków.
Praktyki związane są z profilem zawodowym uczniów; ponieważ są to uczniowie trzeciej klasy technikum informatycznego, miejsca praktyk związane są właśnie z tą profesją. Praktyki polegają na codziennej pracy w środowisku informatycznym; jest to między innymi przetwarzanie informacji, obsługa informatyczna, czy budowa stron internetowych. To nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności informatyczno-językowych, ale także na poznanie warunków pracy w angielskich firmach – wyjaśnia opiekun grupy, anglista Zespołu Szkół nr 2 Andrzej Kułak.
Po dniu praktyk uczniowie aktywnie spędzają czas wolny: zwiedzają miasto i okoliczne miejscowości, poznają lokalną kulturę, zwyczaje i kuchnię.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content