Informacja dla właścicieli lasów w gminie Ostrzeszów

Jak informuje Wydział Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, na zlecenie Starosty Ostrzeszowskiego przeprowadzone zostały prace terenowe z zakresu urządzania lasów stanowiących własność osób fizycznych położonych na terenie części gminy Ostrzeszów w następujących miejscowościach:
• Jesiona,
• Kotowskie,
• Bledzianów,
• Marydół,
• Szklarka Przygodzicka,
• Niedźwiedź,
• Ostrzeszów Pustkowie.
W związku z tym do 22 marca 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Ostrzeszów   będzie  wyłożony  do wglądu publicznego projekt uproszczonego planu urządzenia lasu lasów stanowiących własność osób fizycznych opracowany na okres  od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2030 r.
W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu  uproszczonego planu urządzenia lasu, zainteresowani właściciele lasów mogą składać do niego zastrzeżenia i wnioski.
Starosta wydaje decyzje w sprawie uznania lub nieuznania zastrzeżeń lub wniosków.
Dodatkowych informacji z ramienia Starostwa Powiatowego Wydziału  Budownictwa i Środowiska udziela leśniczy  ds. lasów prywatnych Rafał Stodolski pod nr tel.  służbowego  519 333 074, stodolski@powiatostrzeszowski.pl . Wykonawcą projektu jest Biuro Projektowe  EKOsystem Sp. z o.o.  w Twardogórze  przy  ul. Wielkopolskiej 54/2 ( tel.730 298 997), z_onysko@interia.eu .
Prace urządzeniowe zostały w całości sfinansowane ze środków własnych powiatu ostrzeszowskiego.
Więcej na ten temat – w informacji Wydziału Budownictwa i Środowiska: