AktualnościWszystkie

Hufiec ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej reprezentował harcerzy na centralnych obchodach Świeta Wojska Polskiego w Warszawie

Po raz pierwszy w historii harcerze powiatu ostrzeszowskiego wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy bitwy warszawskiej. Zaszczyt bycia Drużyną Reprezentacyjną ZHP przypadł Hufcowi ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów z siedzibą w Grabowie nad Prosną.
Komendant phm. Mariusz Ciechanowski nie kryje dumy z tego wydarzenia: Doceniono wkład pracy naszego Hufca oraz wyszkolenie i powierzono nam jakże ważne zadanie z którego wywiązaliśmy się na 100%, ale nim to nastąpiło obserwowano nas przy wyjazdach do Poznania i Warszawy na obchody Powstania Wlkp. podczas których zdobywaliśmy doświadczenie i obycie na takich dużych uroczystościach.
ZHP w Warszawie reprezentowało czterdziestu harcerzy z Hufca im. Szarych Szeregów wraz z dziesięcioma harcerzami z Hufca Jarocin. Sztandar ZHP niósł poczet w składzie: dowódca dh. Nikola Strzelecka, sztandarowy dh pwd. Piotr Głownia, przyboczna dh. Daria Strzelecka.

Po zakończeniu centralnych obchodów nasi harcerze udała się na Powązki, by zapalić znicze na grobach harcerzy poległych w II wojnie światowej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content