WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Hengelo zagra w Ostrzeszowie

Ostrzeszowskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Inno Qltura organizator Festiwalu Baszta ProgFest zapraszają na koncert katowickiej formacji Hengelo. Koncert odbędzie się 16 listopada o godzinie 19 w sali widowiskowo-kinowej OCK.


O zespole…
Hengelo powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach jak: „Katofonia Music Outbreak”, „Zrób Hałas”, „Koz ALL Music Festival”, pszczyńskie „Żubrowisko” czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane „Hungry Eyes”.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert w Krakowie, a następnie jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. W 2017 roku grupa wystąpiła na małej scenie Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach odbył się koncert z okazji drugich urodzin zespołu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą.
Na początku 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad.
20 czerwca 2019 roku premierę miał debiutancki album Hengelo – „TRY”. Album zawiera 14 utworów wraz z bonusami. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.
Kilka dni przed premierą debiutanckiego albumu, klip Michała Jagiełły do utworu „Chłód” – jednego z pierwszych promujących nowe wydawnictwo – otrzymał nominację w kategorii „reżyseria” w 27. edycji
Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. W tegorocznej edycji konkursu brały udział 284 klipy.

https://www.facebook.com/Hengeloband/

INSTAGRAM

https://www.instagram.com/hengeloband/
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content