AktualnościWszystkie

Hejt w internecie

Ile znaczy słowo – język w internecie – to hasło kampanii społecznej organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej dzieci i Młodzieży Nadwrażliwi we współpracy z samorządem powiatowym.

W ramach kampanii 3 marca o godzinie 11.00 w Ostrzeszowskim Centrum Kultury odbywać się będą wykłady: „Nie hejtuję bo szanuję” (psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień Jacek Gorzelanny) i „Słowa, które leczą” (dr Wiesław Przybyła – wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi) oraz debata dotycząca mowy nienawiści, do udziału w której zostanie zaproszona młodzież, osoby publiczne, dziennikarze  i policjanci (moderatorem debaty będzie polonista Zespołu Szkół nr 2 Witold Pelka).
Ponadto na przełomie marca i kwietnia odbędzie się konkurs plastyczno-literacki pod hasłem „Hejtowanie nie jest cool”.
Na czerwiec planowany jest happening przeciwko nienawiści, a na listopad – wykład pt. „Hejt a depresja” – skutki i zagrożenia oraz druga debata społeczna z udziałem młodzieży, osób publicznych, dziennikarzy, terapeutów i psychiatrów.

Zarząd Powiatu w odpowiedzi na propozycję stowarzyszenia Nadwrażliwi, przyjął rolę partnera w kampanii Ile znaczy słowo – język w internecie, kierowanej do uczniów szkół podstawowych i średnich. Celem kampanii jest przeciwdziałanie mowie nienawiści, dyskryminacji i hejtowi.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content