Gminy deklarują udział w „Programie modernizacji dróg powiatowych 2020”

Trwają przygotowania do realizacji Programu modernizacji dróg powiatowych 2020. Wczoraj na zaproszenie ostrzeszowskiego starosty na spotkanie w  tej sprawie przybyli wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele wszystkich siedmiu samorządów powiatu ostrzeszowskiego.
W ramach programu, który powstał z inicjatywy przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Maciejewskiego oraz przewodnniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu Ignacego Śmiatacza samorząd powiatowy wraz z poszczególnymi samorządami miejskimi i gminnymi będą realizować wspólnie remonty na drogach powiatowych, partycypując w kosztach po połowie.
Swój udział w programie zadeklarowały wszystkie samorządy powiatu, z zaznaczeniem, że remont w gminie Doruchów,  będzie zrealizowany w roku przyszłym. W najbliższych dniach samorządy lokalne uzgodnią numery dróg wraz proponowanymi odcinkami, które będą poddane modernizacji. Uzyskane dane pozwolą na niezwłoczne podjęcie działań mających na celu techniczne przygotowanie robót oraz ich skosztorysowanie.
Dzięki współpracy samorządowców uda się jeszcze w tym roku wyremontować około 10 kilometrów dróg. Remonty będą polegały na ułożeniu około dziesięciocentymetrowej podwójnej nakładki oraz utwardzenie poboczy.