Gmina Czajków wesprze remont powiatowej drogi 5585

1 kwietnia rusza piąty etap remontu drogi powiatowej 5585P od Palat do granicy województwa, który przewiduje remont odcinka od miejscowości Czajków do skrzyżowania w kierunku Starej Wsi. Zadanie będzie realizowane przy udziale środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 15 grudnia podpisano umowę z wojewodą wielkopolskim o dofinansowaniu przedsięwzięcia w wysokości 2 915 793 zł; wkład własny powiatu wyniesie 1 943 862 zł. Na mocy umowy podpisanej dziś między starostą Lechem Janickim a wójtem Czajkowa Henrykiem Plichtą, przy kontrasygnacie skarbnik gminy Karoliny Wolskiej, gmina Czajków przekaże powiatowi część wkładu własnego w wysokości 496 tysięcy złotych.
Podpisanie umowy miało miejsce w obecności wicestarosty Zofii Witowskiej, sekretarza powiatu Ireneusza Jeziornego, skarbnik powiatu Urszuli Mikołajczyk-Machoł i kierownika Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Wiesława Dombka.

Sprawdź również