AktualnościKonwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego
Popularne

FORUM DYREKTORÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Dyrektorzy wielkopolskich domów pomocy społecznej 7 maja spotkali się w sali posiedzeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego  na Forum Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy przewodniczącego Konwentu Województwa Wielkopolskiego – ostrzeszowskiego starosty Lecha Janickiego. Pogarszająca się sytuacja finansowa w domach pomocy społecznej, trwający od kilku miesięcy Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej oraz doniesienia o mobilizacji tego środowiska do uruchomienia procedury strajkowej są wystarczającymi argumentami do podjęcia pilnych działań w tym zakresie.

W forum na zaproszenie przewodniczącego Konwentu udział wzięli również Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Łukasz Krzysztofiak – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu , Jolanta Kucharzak – p.o. Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz wielkopolscy starostowie. Jednym z tematów spotkania była  sytuacja domów pomocy społecznej w kontekście starzejącego się społeczeństwa, którą omówił Grzegorz Grygiel – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie.

Współorganizatorem przedsięwzięcia był Maciej Kozik Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu, który zaprezentował ofertę szkoleniową oraz możliwość utworzenia przez WOKISS Forum Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej. Forum ma stać się gremium doradczym starostów w sprawach funkcjonowania dps-ów. Obecna sytuacja w domach pomocy społecznej wymaga także pilnych zmian i regulacji ustawowych. Poza funkcją doradczą, forum cyklicznie gromadziłoby dyrektorów domów pomocy społecznej stwarzając im szerokie możliwości konsultacji, wymiany doświadczeń i praktyk, jak również  dzielenia się wiedzą i pomysłami. Dyrektorzy wybrali z swojego grona trzech przedstawicieli, którzy będą odpowiedzialni za kontynuowanie rozmów z WOKISS oraz organizacji kolejnego posiedzenia.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content