AktualnościWszystkie

Elektroniczne usługi publiczne w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie wdrożono rozwiązania informatyczne Cyfrowego Urzędu wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów, portalem usług elektronicznych oraz dostawą wyposażenia technicznego

W Starostwie Powiatowym  w Ostrzeszowie wdrożono rozwiązania informatyczne Cyfrowego Urzędu wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów, portalem usług elektronicznych oraz dostawą wyposażenia technicznego – wszystko w ramach projektu „Rozwój elektronicznych usług publicznych w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie” współfinansowanego ze środków unijnych.
Projekt ten jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 2. Społeczeństwo informacyjne, działanie 2.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych, poddziałanie 2.1.1.
Modernizacja była konieczna, aby z efektów projektu mogła korzystać jak największa grupa odbiorców, zarówno pracowników urzędu, jak i klientów. Wdrożenie EOD umożliwiło przyjmowanie dokumentów elektronicznych od interesantów oraz przetwarzanie ich w formie elektronicznej przez pracowników. System ten porządkuje obieg dokumentów i spraw w urzędzie, zwiększa efektywność i jakość pracy urzędników, a także przyczynia się do zwiększenia transparentności działań samorządu.
Z kolei Platforma CU uruchomia usługi elektroniczne umożliwiające m.in. wypełnianie formularzy wraz z walidacją pól, podpisywanie ich profilem zaufanym, wysyłanie do urzędu, a także otrzymywanie informacji zwrotnej o przebiegu załatwienia sprawy. – Usługi dostępne są dla wszystkich zainteresowanych obywateli i przedsiębiorców – podkreśla sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny.
W ramach projektu wykonano w starostwie niezbędną infrastrukturę sieciową, a pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni w obsłudze nowych systemów.
Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego powiat ostrzeszowski otrzyma dofinansowanie realizacji projektu w wysokości 806 164,57 zł. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 948 428,93 zł, dofinansowanie wyniesie zatem 85% przedsięwzięcia, a wkład własny powiatu 15%.

Na zdjęciach „centrum dowodzenia”, czyli Biuro Podawcze Starostwa Powiatowego, w którym działają: Lubov Kulikovskaya, Maria Gajewska i Michał Dostatni

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content