Edmund Geppert w gronie zasłużonych dla powiatu ostrzeszowskiego

Rada Powiatu w Ostrzeszowie podjęła uchwałę w sprawie nadania pośmiertnie honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego” Edmundowi Geppertowi. Uchwałę o nadaniu tytułu radni podjęli na LI sesji Rady Powiatu, która odbyła się 30 września.

Wniosek o nadanie tytułu honorowego „Za Zasługi dla Powiatu Ostrzeszowskiego” społecznikowi, byłemu burmistrzowi Grabowa Nad Prosną Edmundowi Geppertowi złożył obecny burmistrz Maksymilian Ptak. Zanim wniosek trafił pod obrady radnych zyskał pozytywną opinię siedmioosobowej Kapituły Tytułu, w której zasiadali: starosta ostrzeszowski, przewodniczący Rady Powiatu, przewodniczący stałych komisji rady powiatu oraz członek Zarządu Powiatu.

Edmund Geppert był cenionym społecznikiem; pełnił między innymi funkcję wiceprezesa LKS Prosna Grabów, przewodniczącego KZ NSZZ Solidarność przy Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Grabowie nad Prosną, radnego Rady Narodowej, ławnika Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie i Ostrowie Wlkp., wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych Razem w Ostrzeszowie.

Ponadto w kadencji 1998-2002 pracował jako członek Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie.

Edmund Geppert posiadał liczne odznaczenia i wyróżnienia, między innymi: Medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grabów nad Prosną”, Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Medal „Za Zasługi dla Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych”, Brązową Honorową Odznakę OZPN Kalisz, Odznakę „Za Zasługi dla Rozwoju LZS Województwa Wielkopolskiego” i Odznaczenie WKKFiT za zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i turystyki woj. kaliskiego.

Pełny tekst uchwały znajduje sie poniżej: