AktualnościWszystkie

Dzień Samorządu Terytorialnego

8 marca 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę  o samorządzie gminnym. 27 maja 1990 roku odbyły się wybory samorządowe – pierwsze wolne wybory w Polsce od lat 30. XX wieku. Dzień ten dziesięć lat później został ustanowiony Dniem Samorządu terytorialnego. Tak więc dzisiaj obchodzimy podwójną uroczystość – Dzień Samorządu Terytorialnego oraz jubileusz 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego oraz 30-lecia samorządności w Polsce, wszystkim samorządowcom, a także wszystkim pracownikom jednostek samorządowych składamy najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za wspólną troskę na rzecz rozwoju samorządności lokalnej  oraz za codzienną pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Życzymy, aby Wasze wysiłki były zawsze zauważane i doceniane przez mieszkańców.
Pragniemy serdecznie podziękować za trud i poświęcenie, z jakim służycie Państwo naszej małej ojczyźnie i życzyć wielu sukcesów oraz satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także pomyślności w życiu osobistym.
Mając nadzieję na dalszą owocną współpracę, życzymy wszystkim samorządowcom otwartości na potrzeby i oczekiwania społeczne.
Jeszcze  raz dziękujemy za zaangażowanie i trudną codzienną pracę

Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki
Przewodniczący Rady Powiatu w Ostrzeszowie Tomasz Maciejewski
Wicestarosta Ostrzeszowski Zofia Witkowska

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content