Dzień Rodzica i Opiekuna w ŚDS Doruchów

Środowiskowy Dom Samopomocy w Doruchowie świętował Dzień Rodzica i Opiekuna. 29 maja do ogrodu ŚDS-u przybyli najbliżsi mieszkańców Domu. Czekał na nich wiosenny poczęstunek przygotowany przez uczestników pracowni gastronomicznej oraz część artystyczna w wykonaniu podopiecznych. Goście otrzymali także bukieciki wykonane przez gościnnych gospodarzy.

W spotkaniu uczestniczył starosta ostrzeszowski Dariusz Świtoń, przewodnicząca Rady Gminy Doruchów Renata Płonka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Aneta Małolepsza, dyrektor doruchowskiej biblioteki Leokadia Piasecka, sekretarz gminy Sławomir Jędrzejewski. W gronie gości znalazły się także przedstawicielki klubu seniora i klubu emeryta: Grażyna Rybczyńska i Anna Świtoń.

Ponieważ starosta Dariusz Świtoń odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocy w Doruchowie po raz pierwszy, kierownik placówki Jadwiga Skorupka oprowadziła go po obiekcie i opowiedziała historię ŚDS oraz Stowarzyszenia Aktywni, które wspiera ŚDS.