Dzień Pyra – 50-lecie Zespołu Szkół nr 2

Dzień Pyra – to kolejne wydarzenie uświetniające jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. 11 października na placu przy budynku D Zespołu Szkół nr 2 uczniowie szkoły oraz mieszkańcy mogli popróbować wspaniałych potraw z ziemniaka (i nie tylko) przygotowanych przez młodych gastronomów oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Dla zaangażowanych w święto pyry pań z KGW, w podziękowaniu za wspaniałe dania, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski przygotował nagrody. Członkiniom KGW z Sobótki, Wtórku, Pustkowia i Niedźwiedzia oraz Marii Mądrej ze Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Szkole Fumowcy (pomysłodawczyni I. Dnia Pyrka w 2016 roku), wraz z prezesem WIR gratulowali: starosta Lech Janicki, wicestarosta Zofia Witkowska oraz dyrektor ZS nr 2 Ziemisław Szmaj. Starosta Ostrzeszowski obdarował zwycięzców zawodów strzeleckich, jakie odbywały się przed południem na strzelnicy przy ul. Cichej – I miejsce zajęła IV kl. GAI a najlepszym strzelcem okazał się Dominik Wąsala.