AktualnościWszystkie

Dzień Myśli Braterskiej

Dzisiaj harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day). To święto przyjaźni, mające uświadamiać skautom, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.
W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.
(…) pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim harcerkom, harcerzom, zuchom, instruktorom, a także przyjaciołom i sympatykom harcerstwa. Życzę Wam wszystkim wielu niesamowitych przygód, ognisk aż po świt, motywacji i zapału, wytrwałości i determinacji do pracy nad sobą i zmieniania świata na lepszy – życzenia tej treści podpisane przez komendanta 1 Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wlkp. podharcmistrza Mariusza Ciechanowskiego wpłynęły do Starosty Ostrzeszowskiego Lecha Janickiego, który dołącza się do życzeń i przesyła serdeczności dla całej braci harcerskiej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content