Dzień Jabłka w Zespole Szkół nr 1

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Dzień ten wyglądał wyjątkowo w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie – z inicjatywy samorządu uczniowskiego społeczność szkolna przygotowywała potrawy z jabłek i potrawy z jabłkami; istotnym elementem obchodów była ich degustacja 🙂 . Pieczonymi jabłkami została poczęstowana także Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu, która obradowała dzisiaj w Zespole Szkół nr 1. Na zdjęciu współautorzy deseru w postaci pieczonych jabłek: Paulina Nowak i Jan Ciszewski-Torz z III klasy Technikum Budowlanego.

Obecnie znanych jest ponad 10 tysięcy odmian uprawnych jabłoni, a około 250 uprawianych jest w Polsce. Mnogość ich odmian i łatwa dostępność w naszym kraju, przyczyniają się do tego, że są to jedne z ulubionych owoców wśród Polaków.