AktualnościWszystkie

Drużyna Albatrosów w projekcie „Idziemy razem”

Harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku Albatrosy po raz kolejny wzięła udział w projekcie pod hasłem „Idziemy razem”realizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego w ramach programu „Działamy razem”.

Tym razem 20 harcerzy 6 dni spędziło w Załęczu w Nadwarciańskim Grodzie. Drużyna zdobywała kolejne sprawności i umiejętności; między innymi brała udział w  warsztatach wokalno-muzycznych i komunikacyjno-medialnych oraz w treningu sukcesu i choreoterapii. Wcześniej, we wrześniu Albatrosy spędziły 4 dni w Przesiece koło Karpacza.

Realizowany przez ZHP projekt „Idziemy razem” jest dofinansowywany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Jest to oferta programowa dla harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP; celem przedsięwzięcia jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.

Udział drużyny Albatrosów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie w projekcie „Idziemy razem” był możliwy dzięki zaangażowaniu komendantki druhny przewodniczki Małgorzaty Wichnowskiej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content