Dotacje dla spółek wodnych

18,950 zł – to kwota dotacji, jakiej udzielił Zarząd Powiatu spółkom wodnym na ten rok z przeznaczeniem na bieżące utrzymanie, konserwację, remonty oraz wykonanie nowych urządzeń melioracji wodnych na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Uchwałę w tej sprawie Zarząd Powiatu podjął dzisiaj, na swoim 83 posiedzeniu.
Uchwała ta jest następstwem podjęcia przez Radę Powiatu w 2018 roku uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji z budżetu powiatu ostrzeszowskiego spółkom wodnym oraz trybu postępowania w tej sprawie. Zarząd Powiatu, uwzględniając wysokość środków przeznaczonych z budżecie powiatu na ten cel, przychylił się wniosków spółek wodnych i przyznał dotacje w wysokościach, o jakie wnioskowały. I tak Gminna Spółka Wodna w Kraszewicach otrzyma 4.200 zł, Gminna Spółka Wodna w Grabowie nad Prosną 3.750 zł, Spółka Wodna Gminy Doruchów – 7.000 zł, a Spółka Gminy Czajków 4.000 zł.
Przy ustalaniu wysokości dotacji dla poszczególnych spółek wzięto pod uwagę zakres rzeczowy planowanych robót na urządzeniach melioracyjnych (rowach i sieci drenarskiej):
Spółka w Kraszewicach – planuje montaż urządzeń melioracyjnych na łączną kwotę 13.700 zł, spółka w Grabowie nad Prosną – odmulenie rowów melioracyjnych na ogólną wartość 12.500 zł, spółka doruchowska – odmulenie rowów i usuwanie bieżących awarii drenarskich na kwotę 25.000 zł, spółka Czajkowa – odmulenie rowów i zbieraczy drenarskich w Czajkowie, Muchach, Mielcuchach, Mielcuchach Pierwszych i Klonie na ogólną wartość 13.333 zł.