Dotacje dla spółek wodnych

Dotacje łącznej wysokości 19 782 złotych przyznał Zarząd Powiatu spółkom wodnym na bieżące utrzymanie, konserwację, remonty oraz wykonanie nowych urządzeń melioracji wodnych na terenie powiatu ostrzeszowskiego.
Dotacje na mocy uchwały Zarządu   Powiatu otrzymały spółki wodne w gminach: Kraszewice, Doruchów i Czajków i Grabów nad Prosną.
Uchwała Zarządu została podjęta na mocy uchwały Rady Powiatu z czerwca 2018 roku w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu powiatu ostrzeszowskiego spółkom wodnym oraz trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i ich rozliczania. W tegorocznym budżecie powiatu Zarząd Powiatu miał do dyspozycji (do podziału na działające w powiecie spółki wodne) 20 tysięcy złotych.
Sprawy związane z działalnością spółek wodnych prezentował na posiedzeniu Zarządu Powiatu specjalista ds. ochroony środowiska Wydziału Budownictwa i Środowiska Starostw Powiatowego inspektor Damian Lewandowski.

Sprawdź również