Dotacja dla spółki wodnej w Grabowie n. Prosną

Podpisano ostatnią umowę na dofinansowanie przez powiat ostrzeszowski spółek wodnych – po Czajkowie, Kraszewicach i Doruchowie przyszła kolej na Grabów nad Prosną. Wczoraj ostrzeszowski starosta spotkał się z przewodniczącym Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Grabowie nad Prosną Janem Presiakiem i jego zastępcą Mirosławem Sznajderem. W spotkaniu z udziałem burmistrza Maksymiliana Ptaka, omawiano bieżącą działalność spółek oraz ich plany inwestycyjne na kolejne lata. W przyszłym roku grabowska spółka zamierza oczyścić 7,5 km rowów na 57 km stanu ewidencyjnego.
W sumie na dotacje dla spółek wodnych samorząd powiatu przeznaczył 17 710 złotych. Zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Powiatu, udzielane spółkom dotacje przeznaczone są na bieżące utrzymanie, konserwację, remonty oraz wykonanie nowych urządzeń melioracji wodnych na terenie powiatu.

Sprawdź również