Dodatkowe środki na promocję rodzicielstwa zastępczego

Mamy przyjemność poinformować, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie otrzymało dofinansowanie w ramach XV edycji konkursu grantowego „30 maja świętujemy razem”, organizowanego przez Fundację Ernst&Young w Warszawie. Konkurs dotyczył organizacji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w tym:
– promocji rodzicielstwa zastępczego i pozyskania kandydatów na rodziców zastępczych w innowacyjny sposób wykraczający poza standardowe ulotki i plakaty,
– wewnętrznej integracji rodzin zastępczych oraz dzieci w nich umieszczonych z promowaniem aktywnych form spędzania czasu wolnego,
– rozwoju kompetencji rodziców zastępczych.
Dzięki środkom uzyskanym w ramach dofinansowania, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie mogło między innymi zrealizować spot reklamowy promujący rodzicielstwo zastępcze, a także zorganizować dla rodzin zastępczych prowadzoną przez psychologa  grupę wsparcia.
Ponadto 6 czerwca, w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zostanie zorganizowane spotkanie dla rodzin zastępczych, które będzie okazją do złożenia podziękowań rodzinom za ich wspaniałą pracę oraz wszystkim, którzy wspierają PCPR   w realizacji dodatkowych zadań promujących rodzicielstwo zastępcze.
W ramach projektu zostaną zorganizowane także warsztaty dla rodzin zastępczych z zakresu wypalenia zawodowego. Zarówno wychowankowie rodzin zastępczych, jak i ich rodzice zastępczy będą mogli skorzystać z warsztatów dotyczących uzależnienia od urządzeń cyfrowych.
Aby promować aktywne spędzanie czasu wolnego, zostanie zorganizowany spływ kajakowy dla rodzin zastępczych, który pozwoli wspaniale spędzić czas, jednocześnie integrując rodziny zastępcze.